İnönü mahallesi belde caddesi 75/1 Esenyurt/İSTANBUL
trende

Koltuk Döşeme Koltuk Tamiri ve Yüz Değiştirme

Koltuk Döşeme Koltuk Tamiri ve Yüz Değiştirme

Koltuk Döşeme Koltuk Tamiri ve Yüz Değiştirme

Koltuk imalatı işinde 30 yıllık tecrübe farkı yaşayın KUMAŞ – YÜZ DEĞİŞİMİ İsteğe bağlı, model ve ölçülerde imalat Çekyat tamiri Çekyat Makas değişimi Koltuk tamiri ve bakım hizmetleri Koltuk döşeme ve yüz değişimi işlemleri Sandalye tamir onarımı cila yüz değişimi Minder dikimi Puf tamiri ve üretimi Mobilya tamiri cila Antika koltuk restorasyonu döşemesi cila Otel, hastane, kafeterya vb koltuk döşeme tamir onarımı imalatı Yat & tekne dekorasyonu ve döşemesi Oturma grubu koltuk takımı berjer koltuk kanepe sandalye puf ve diğer döşeme grubu mobilya imalatları Koltuk Döşeme ve Yüz Değiştirme işinde 30 yıllık tecrübemiz ile ; her türlü klasik ve modern koltuklarınızı son sistemle tamir ve yüz değişimi, cila işlerini itina ile yapmaktayız. Ürünleriniz adresinizde görülüp hemen uygun ödeme imkanlarıyla fiyatlandırılmaktadır.

Koltuk Döşeme Nasıl Yapılır?
—–KUMAŞ SEÇİMİ :

Kumaşı eskiyen, deforme olan ya da artık göz zevkinize hitap etmeyen koltuk takımlarınız koltuktamircisi.com.tr  Tamir Atölyesi’nde itina ile döşenmektedir. Kumaşını değiştirmek istediğiniz koltuklarınız sizin beğendiğiniz ya da kendi almış olduğunuz kumaşlarınız ile döşenir.

—–KALIPLANDIRMA :

Kumaş değişimi için atölyemize gelen koltuklarınızın öncelikle itina ile eski kumaşları sökülür ve yeni kumaş için kalıp olarak kullanılır. Binlerce koltuk modelinin olduğu ülkemizde her koltuğun kalıbını tutmak mümkün değildir.

—–KOLTUK İSKELETİ :

Kumaşları sökülen koltukların iskeletleri sağlamlaştırılır, gerekirse tekrar tutkallanıp işkenceye alınarak bu işlem uygulanır. Koltuk yaslanma ve oturma bölgelerindeki lastik kolonlar ya da lastikler değiştirilerek ilk günkü gibi sert halini alır. Koltuk döşeme işlemi yapılmadan önce süngerler ile lastik kolonlar arasına kumaş çakılarak kare kare döşenen lastik kolonların zamanla süngeri kesmesi ve süngeri çökmüş gibi göstermesi engellenir. Bu uygulama maalesef marka olmuş birçok firmalarda dahi yapılmamakta ve yeni almış olduğunuz koltuklar 1-2 yılda çökmektedir.

—–KOLTUK CİLASI :

Eğer koltuklarınızın cilası deforme olmuşsa ya da artık farklı bir renge çevirmek istiyorsanız koltuktamircisi.com.tr koltuk tamir atölyesi yine yanınızda. Koltuklarınızı aynı renk cila isterseniz, darbe almış, çukur olmuş ya da kırılmış bölgeleri dolgu ile doldurulur ve pürüzlü yüzeyleri ince zımpara ile zımparalanır, akabinde eski renk cilası ile yeniden cilalanır.

Eğer farklı bir renk ya da açık renkten koyu renge, koyu renkten açık renge çevirmek isterseniz bu kez komple zımpara işlemi yapılır, ta ki ağacın özüne inilene dek. Bunun sebebi ise zıt renklerde cila değişiminde sökülmeyen eski cilanın zamanla yeni cilanın üstüne pusması ve yeni cilaya istediğiniz kıvama gelmesini engelleme olarak açıklanabilir. Cila pusması eski cilanın yeni cilanın üzerine etki etmesi ya da tortu şeklinde üste çıkması ve yahut da nokta nokta olacak şekilde yeni cila da gözükmesi şeklinde açıklanabilir.

—–KOLTUK DÖŞEME :

İskeleti sağlamlaştırılan, lastik kolonları değiştirilen koltuklarınızın süngerleri ise üzerine takviye yapılarak kabartılır ve ilk günkü gibi yumuşak ya da isteğinize göre sert olarak kabartılır. Not!: Koltuk takımlarınızın süngerleri döşeme yaptırırken komple değişmez. Komple deforme olmuş koltuk süngerleri koltuk fiyatlandırması için evinize gelen servis elemanlarımızca fiyatlandırılır ve maliyete eklenir.O şekil anlaşma üzerine koltuk süngerleri komple değişir. Ama komple sünger değişimine ihtiyacı olmayıp ta süngerine hafif takviye gereken koltuklar için sizlerden ekstra para alınmaz, firmamızın sizin için küçük bir hediyesi olarak firmamızca üstlenilir.

Bütün hazırlıklar tamamlandıktan sonra koltuk kumaş ya da deri ile döşenmeye başlanır, bunun için sünger ile kumaş arasına 160 gr’lık elyaf sarılarak sünger ile kumaş arasında yumuşak bir doku oluşturulur ve akabinde döşeme işlemi yapılır. Döşeme işleminin ardından iskelet ile kumaşın kesiştiği noktalar kaytan, fitil ya da birtakım malzemeler ile kapatılır.

—–KALİTE KONTROL VE TESLİMAT :

Döşeme/Yüz değişim işlemi biten koltuklar firmamızca kalite kontrolü yapılarak streç film ya da mesafe ve hassasiyete göre koli ile ambalajlanarak sizlere doğru yola çıkar.

Koltuk Döşeme
Koltuk Yüz Değişimi –  Koltuk Kumaş Değişimi
Ofis Koltuk Tamiri – Amortisör, Mekanizma Değişimi
Çekyat Tamiri –  Çekyat Takımı Yüz Değişimi
Koltuk Cilası Yenileme –  Koltuk Cila Renk Değişimi
Koltuk Sünger Değişimi –  Sünger Çeşitleri
Çekyat Makası Tamiri –  Çekyat Makası Değişimi
Koltuk Tamiri –  Koltuk Tamir Servisi
Koltuk İskeleti – Koltuk İskelet Tamiri
Büro Koltukları Tamir Servisi
Ofis Sandalyesi Tamiri –  Sandalye Döşeme

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: